Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Muzyczna edukacja od najmłodszych lat

Istnieje wiele teorii na temat tego, jak muzyka oddziałuje na dzieci i w jaki sposób może im pomóc w rozwoju. Wiele mówi się o tym, że dzięki muzyce dziecko jest bardziej wrażliwe, potrafi w dorosłym życiu okazywać emocje i uczucia. To jednak dopiero namiastka tego, co muzyka oferuje najmłodszym. Dzieci które od najmłodszych lat (a wręcz miesięcy!!!) miały styczność z muzyką, instrumentami, śpiewem - lepiej się uczą. Dwa kierunki, u których taki zmiany są najbardziej zauważalne to przede wszystkim nauka języków obcych oraz nauka przedmiotów ścisłych (zwłaszcza matematyki). Jednak nauka i kontakt z muzyką wspiera ogólny rozwój dziecka i także uczy go zachowań społecznych (np. podczas wspólnego muzykowania). Oczywiście nie każde dziecko musi iść od razu do szkoły muzycznej i codziennie uczęszczać na lekcje muzyki. Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, a w zasadzie NAUKĘ przez zabawę, która dodatkowo procentuje przez całe życie.

Pytanie więc - kiedy zacząć przygodę z muzyką? Jak najszybciej!

Zacznijmy oczywiście spokojnie. I chociaż niektórzy twierdzą, że muzyki dziecko może słuchać już w brzuchu mamy, my skupmy się na kontakcie z muzyką już po narodzinach. Dla noworodka najpiękniejszą muzyką jest głos mamy. Dlatego wszystkie mamy - śpiewajcie swoim maluszkom! Jeśli się wstydzicie, to chociaż do uszka...;) To jest też dobry czas na zakup karuzeli lub pozytywki. Dzięki niej dziecko będzie mogło ćwiczyć wzrok i jednocześnie relaksować się i wsłuchiwać w przyjemne, kojące melodie. Kolejne etapy w życiu dziecka są również bardzo ważne. Niemowlakowi możemy sprezentować grzechotkę, dzięki której będzie odkrywać nie tylko dźwięki, ale przede wszystkim zauważy interakcję - poruszenie rączką = dźwięk. Taki bobas będzie też chętnie kopał nóżkami w specjalne zabawki, wydające w ten sposób dźwięk. I tak powoli...zaczyna się okres, kiedy nasze dziecko może dostać "poważniejsze" instrumenty do ręki. Bębenek, klekotka, tamburyn, cymbałki, a gdy jeszcze trochę podrośnie - harmonijka, gitara, pianinko i inne sprzęty muzyczne. Ale nic tak nie ucieszy dziecka oraz nie wspomoże go w rozwoju, jak WSPÓLNE muzykowanie! BAWMY SIĘ MUZYKĄ! Twórzmy swoje piosenki, utwory. Wygłupiajmy się i naśladujmy najdziwniejsze dźwięki. Śpiewajmy, grajmy i słuchajmy. To wszystko sprawi, że dziecko będzie się lepiej rozwijać, radośnie będzie dorastać, a w życiu dorosłym nie będzie miało problemów z logicznym myśleniem.

 

 "Dzieci, które regularnie uczą się gry na instrumencie muzycznym,

zawsze osiągają tylko dobre i bardzo dobre stopnie w szkole!"

(autor: edukacjamuzyczna.org)

Edukacja muzyczna dzieci

To są właśnie powody, dlaczego MądreSzkraby.pl dba o rozwój sekcji 'instrumenty muzyczne'. Chcemy Wam Drodzy Rodzice ułatwić wybór instrumentów muzycznych, które Wasze dziecko pokocha (a Wy z nim!). Prezentujemy produkty dobrych marek, estetycznie wykonanych i trwałych. Znajdziecie u nas m.in. instrumenty muzyczne firmy JANOD, GOKI, PLAN TOYS i inne.

ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

 

 

pixel